Aikataulu

Pöytätenniskilpailut käydään 26.–28. heinäkuuta Varalan Urheiluopistolla.

Alustava aikataulu (muutokset kellonaikoihin mahdollisia)

  • Perjantai 26.7. klo 14.00 Nelinpeli, miehet, naiset & seka
  • Lauantai 27.7. klo 09.30 Joukkuekilpailu, miehet & naiset
  • Sunnuntai 28.7. klo 09.30 Kaksinpeli, miehet & naiset, lohkovaihe
  • Sunnuntai 28.7. klo 13.00 Kaksinpeli, miehet & naiset, pudotuspelit

Nelinpeliparit

Miehet (yksinkertainen sarja)

  • João Soldado Gonçalves POR / Harry Fairchild GBR
  • Alberto Mondino / Matteo Giomo ITA
  • João Gonçalves / Pedro Azevedo POR
  • Andrew Tonkin / Chris O'Flinn GBR
  • Enes Yilmaz / Salihcan Öztankal TUR

Naiset (yksinkertainen sarja)

  • Benay Balci / Merve Peker TUR
  • Dita Anderová CZE / Leisan Zaripova RUS
  • Bea Westerstråhle FIN / Jennifer Turner GBR

Sekanelinpeli (pudotuspelikaavio)

Puolivälierät

  • João Gonçalves POR/Bea Westerstråhle FIN–Enes Yilmaz/Benay Balci TUR
  • Harry Fairchild/Jennifer Turner GBR–Salihcan Öztankal/Merve Peker TUR

Välierät

  • João Soldado Gonçalves POR/Dita Anderová CZE–Gonçalves/Westersträhle; Yilmaz/Balci
  • Fairchild/Turner; Öztankal/Peker–Matteo Giomo ITA/Leisan Zaripova RUS

Joukkuepelit

Naiset (yksinkertainen sarja)

  • Benay Balci/Merve Peker TUR
  • Dita Anderová CZE / Leisan Zaripova RUS
  • Bea Westerstråhle FIN / Jennifer Turner GBR

Huom! Vain samaa maata edustavat joukkueet voivat voittaa mitalin.

Miehet (yksinkertainen sarja)

  • João Soldado Gonçalves/João Gonçalves/Pedro Azevedo POR
  • Matteo Giomo/Alberto Mondino ITA
  • Harry Fairchild/Andrew Tonkin/Chris O'Flinn GBR
  • Enes Yilmaz/Salihcan Öztankal TUR

Kaksinpelit

Miehet (lohkojen kaksi parasta puolivälieriin)

Lohko A

  • João Soldado Gonçalves POR
  • Chris O'Flinn GBR
  • Enes Yilmaz TUR

Lohko B

  • Matteo Giomo ITA
  • Andrew Tonkin GBR
  • Pedro Azevedo POR

Lohko C

  • Harry Fairchild GBR
  • Alberto Mondino ITA
  • Salihcan Öztankal TUR
  • João Gonçalves POR

Naiset (lohkojen kaksi parasta välieriin)

Lohko A

  • Benay Balci TUR
  • Dita Anderová CZE
  • Bea Westerstråhle FIN

Lohko B

  • Merve Peker TUR
  • Jennifer Turner GBR
  • Leisan Zaripova RUS