Aikataulu

Yleisurheilukilpailut käydään 26.–28. heinäkuuta Tampereella, Ratinan stadionilla.

Alustava aikataulu (muutokset kellonajoissa mahdollisia)

Perjantai 26.7.

Perjantain lähtölistat löytyvät TÄÄLTÄ

  • 17.00 Kiekonheitto (miehet/naiset)
  • 17.00 3-ottelu, 100m (naiset)
  • 17.05 3-ottelu, 100m (miehet
  • 17.35 3-ottelu, Pituushyppy (miehet/naiset)
  • 17.45 1500m kävely (miehet/naiset)
  • 18.15 Keihäänheitto (miehet/naiset)
  • 18.30 400m (naiset)
  • 18.40 400m (miehet)
  • 18.45 3-ottelu, Kuulantyöntö (miehet/naiset)
  • 19.10 4x100m viesti (naiset)
  • 19.20 4x100m viesti (miehet)

Lauantai 27.7.

Lauantain lähtölistat löytyvät TÄÄLTÄ

  • 18.00 100m alkuerät (miehet)
  • 18.00 Kuulantyöntö (miehet/naiset)
  • 18.30 800m (miehet/naiset)
  • 18.50 800m kävely (miehet/naiset)
  • 19.15 100m finaali (naiset)
  • 19.20 100m finaali (miehet)

Sunnuntai 28.7.

Sunnuntain lähtölistat löytyvät TÄÄLTÄ

  • 15.30 200m alkuerät (miehet)
  • 16.00 Pituushyppy (miehet/naiset)
  • 16.00 1500m (miehet/naiset)
  • 16.30 200m finaali (naiset)
  • 16.40 200m finaali (miehet)
  • 17.10 4x400m viesti (miehet/naiset)