Osallistujat

Suomi

Urheilijat

  • Jani Töyrylä, Mosaic
    • 100m, Kuula, Kiekko, Keihäs, 3-ottelu
  • Veeti Mustalahti, T21
    • Pituus, Kuula, Keihäs, 3-ottelu, 4x100m
  • Eliel Nikkola, T21
    • 100m, Pituus, Kuula, 3-ottelu, 4x100m
  • Juho Oksman, T21
    • 100m, 200m, Pituus, Kuula, 4x100m
  • Roosa Kukkumäki, T21
    • 100m, Pituus, Kuula
  • Samuel Jalo, T21
    • 100m, 200m, Pituus, 3-ottelu, 4x100m
  • Oliver Patama, T21
    • 100m, Pituus, Kuula
  • Elmeri Siirilä, T21
    • 3-ottelu

Valmentajat

  • Kimmo Mustalahti
  • Petri Nikkola (HOD)

Iso-Britannia

Urheilijat

  • Charlotte Cox, Mosaic
    • 100m, 200m, 400m, Pituus, 3-ottelu
  • Mark Palmer, T21
    • 100m, 200m, 400m, 800m

Valmentajat

  • David Cox
  • Steve Palmer
  • Sonia Cox (HOD)

Kroatia

Urheilijat

  • Ivica Vidulić, T21
    • Kuula, Kiekko, Keihäs
  • Filip Kulonja, T21
    • 100m, 200m, Pituus
  • Lucija Mijolović, T21
    • 800m

Valmentajat

  • Martina Sladić
  • Martina Sango (Team Manager)

Tšekki

Urheilija

  • Magdalena Sailerová, T21
    • 100m

Valmentaja

  • Milan Sailer

Ruotsi

Urheilijat

  • Mikael Undrom, T21
    • 100m, 200m, 400m, Pituus, Kuula, 3-ottelu
  • Karl-Johan Andersson, T21
    • 100m, 200m, 400m, Pituus, Kuula, 3-ottelu

Valmentajat

  • Christer Undrom
  • Suzanne Andersson
  • Ingela Johansson
  • Elsie Undrom (HOD)

Italia

Urheilijat

  • Nicole Orlando, T21
    • 200m, Pituus, Kuula, Kiekko, Keihäs, 3-ottelu, 4x100m, 4x400m
  • Giulia Pertile, T21
    • 800m kävely, 1500m kävely, 4x100m, 4x400m
  • Silvia Preti, Mosaic
    • Kuula, Kiekko, Keihäs
  • Sara Spano, T21
    • 100m, 200m, 400m, 4x100m, 4x400m
  • Chiara Zeni, T21
    • 100m, 200m, Pituus, 4x100m, 4x400m
  • Roberto Casarin, T21
    • 200m, 3-ottelu, 4x100m, 4x400m
  • Daniel Gerini, T21
    • Kiekko, Keihäs
  • Stefano Lucato, T21
    • 800m kävely, 1500m kävely, 4x100m, 4x400m
  • Luca Mancioli, T21
    • 100m, 200m, 400m, 4x100m, 4x400m
  • Andrea Piacentini, T21
    • 100m, 200m, 4x100m, 4x400m
  • Gabriele Pierantonio Rondi, T21
    • 100m, Pituus, 3-ottelu, 4x400m

Valmentajat

  • Mauro Ficerai
  • Angelo Martinoli
  • Lucia Bano
  • Marco Borzacchini (HOD)
  • Angela Palomba (Doctor)

Puola

Urheilijat

  • Magdalena Dąbrowska, T21
    • 200m, 400m, 800m, Pituus
  • Zuzanna Szymańska, T21
    • Kuula, Kiekko, Keihäs, 3-ottelu
  • Mikolaj Woźniak, T21
    • 400m, 800m, Kiekko, Keihäs
  • Ismael Afana, T21
    • 1500m
  • Zofia Dzięcioł, T21
    • 200m, 400m, 800m, Pituus

Valmentajat

  • Łukasz Głasek
  • Marcin Pawikowski
  • Paulina Gadomska-Dzięcioł (HOD)

Portugali

Urheilijat

  • André Silva, T21
    • 800m kävely, 1500m kävely, Kiekko, Keihäs
  • Francisco Gouveia, Mosaic
    • 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 800m kävely, 1500m kävely, Pituus, Kuula, 3-ottelu
  • João Machado, T21
    • 100m, Pituus, Kuula, Kiekko, 3-ottelu, 4x100m, 4x400m
  • Luis Gonçalves, T21
    • 100m, 200m, Pituus, 4x100m, 4x400m
  • Nelson Silva, T21
    • 100m, Pituus, 3-ottelu, 4x100m, 4x400m
  • Nuno Fernandes, T21
    • 100m, 200m, 400m, 4x100m, 4x400m
  • Paulo Henriques, T21
    • 400m, 800m, 1500m, 4x100m, 4x400m
  • Helena Soares, T21
    • 800m kävely, 1500m kävely, Kuula, Kiekko, Keihäs, 3-ottelu, 4x100m, 4x400m
  • Jennifer Nogueira, T21
    • 400m, 800m, 1500m, 4x100m, 4x400m
  • Maria Vicente, T21
    • 100m, 200m, 400m, Pituus, 3-ottelu, 4x100m, 4x400m
  • Sandra Sousa, T21
    • 100m, 200m, 400m, 800m, 4x100m, 4x400m

Valmentajat

  • Paulo Borges
  • João Roque
  • Joano Agostinho
  • Maria Machado
  • José Costa Pereira (Team Leader)

Turkki

Urheilijat

  • Ali Topaloğlu, Mosaic
    • Kuula
  • Ridvan Yalçin, T21
    • 100m, 200m
  • Volkan Yavuzaslan, T21
    • Kiekko, Keihäs
  • Dilara Çevik, Mosaic
    • 200m, 400m, 800m
  • Merve Uzun, T21
    • 100m, Pituus
  • Münevvere Yilmaz, T21
    • 800m, 1500m, Kuula

Valmentajat

  • Mürsel Kurt
  • Leman Elmas
  • Sadettin Akçi (HOD)

Zimbabwe

Urheilijat

  • Christine Makaza, T21
    • 200m, 400m
  • Benhilda Masiyiri, T21
    • 100m, 200m
  • Moses Shoriwa, T21
    • 800m kävely, 1500m kävely, Kuula

Valmentajat

  • Tabeth Sibanda
  • Sarah Dziike
  • Noreen Shoriwa
  • Pelagia Murazvu (HOD)